A SOLAR DUKKAN

A SOLAR DUKKAN

A SOLAR DUKKAN

Its Turkey`s biggest solar eq. warehouse. SolarDukkan.com (Solar Shop) is an international network of sector specialist engineers that provides research, design, development and installation of Solar Power Plants on a global scale. Our engineers pursue technical and commercial excellence combined with business management skills. All of which are high profile accredited professionals in their field who are renowned for delivering to the world`s most complex and challenging solar power project contracts. SolarDukkan is supplying a wide range of photovoltoaics, inverters, cabling, steel framing for your medium and big size solar power plants. Our clients can rely on us to deliver a full-rounded range of expert consultants and professional services to play a meaningful part to meet your business needs and for providing innovative solutions to complex problems at your solar power projects.

Company details

Emirgan , Istanbul , 34467 Turkey
View in map

Find locations served, office locations, manufacturers and our distributors.

Business Type:
Distributor
Industry Type:
Solar Power
Market Focus:
Nationally (across the country)
Year Founded:
2011
Employees:
11-100
Turnover:
less than 1,000,000 €

Güneş Enerjisi Türkiye, Solar Energy Turkey, Solar Enerji

Solar Dükkan Türkiye'nin en büyük güneş enerji sistemleri deposudur.  Merkezi Almanya olan şirket 2011 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Proje analizleri Almanya ofislerinde gerçekleştirilmektedir.

Solar Dükkan; dünya çapındaki tüm firmalar için profesyonel solar, güneş enerji ön araştırma ve geliştirme, proje yönetimi, danışmanlık, tedarik, kurulum ve servis hizmeti vermek üzere kurulmuştur.

Solar Dükkan, konusunda bilgi birikimi olan deneyimli personeli ile her türlü güneş enerji projesi mühendislik problemine teknik ve ekonomik çözümü bulabilme yeteneğine sahiptir. Her biri yenilenebilir enerji projeleri konusunda uzmanlaşmış ve önemli projelere imza atmış mühendislerden oluşan proje, kurulum ve servis takımı sizlere sağlam ve güvenilir bir yönetim anlayışı sunmaktadır. SolarDukkan.com bir çok çeşit Alman üretimi fotovoltaik hücre panel, inverter, kablo, ve ızgara çerçeve ürünlerini en kaliteli ve en uygun fiyata sizlere sunmayı garanti eder.

Hedefi çok uluslu bir organizasyon olarak donanımlı mühendis, tekniker, montaj ve servis ekip kadrosu ve engin bilgi birikimine sahip danışmanlar aracılığıyla müşterilere kaliteli ve ekonomik güneş enerji santral projeleri sağlamak; başta Avrupa Birliği olmak üzere çeşitli fonlar ile ekonomik olarak desteklenen projelerinizi teknik açıdan desteklemek ve her aşamasında bilgi ve deneyimlerinisizlerle paylaşarak güvenilirliğe dayalı sağlam bir ilişki kurabilmektir.